This website uses cookies. By using the site you are agreeing to our Privacy Policy.

Shqipëri

Fujifilm lançon "Instax SQUARE SQ6 Taylor Swift Edition" i projektuar nga instax me partneren globale Taylor Swift.

22.08.2018

Kooroprata FUJIFILM ( me President: Kenji Sukeno) do të lançojë "Instax SQUARE SQ6 Taylor Swift Edition" dhe "Instax SQUARE Film Taylor Swift Edition" më 20 tetor 2018. Dy produktet, të dizenjuara nga instax me partneren globale Taylor Swift, do të jenë shtesa të reja në formacionin e aparateve të çastit Instax, aparate që mundësojnë përdoruesit që të shkrepin dhe gezojnë fotografi të printuara në cast.

      

"Instax SQUARE SQ6 Taylor Swift Edition" përmban një model gazete si dizajn, me ngjyrë të artë në një sfond të zi , artikulli flet për reputacionin më të fundit të albumit Taylor Swift. Një riprodhim i bukur i autografit të Taylor Swift është shtypur në anën e pasme të trupit. Ai përfshin gjithashtu rripin origjinal të aparatit të Taylor Swift dhe kasën e filmit. Duke shfaqur një shtyp të autografit të Taylor Swift në një kornizë të zezë, që do të lëshohet së bashku me aparatin më 20 tetor 2018. Filmi që do të ketë kornizë të zezë me autografin e Taylor Swift do të lançohet në të njëjtën ditë.

"Instax SQUARE SQ6 Taylor Swift Edition" dhe “instax SQUARE Film Taylor Swift Edition" janë aktualisht në shfaqje si pjesë e “instax Experience Booth” që ndodhet në çdo ndalesë të Taylor Swift me reputacionin "Stadium Tour", i cili ka thyer rekorde të shumëfishta dhe do të kulmojë në Japoni në Kupën e Tokios 20 dhe 21 Nëntor. Turneu u hap në stadiumin e Universitetit të Phoenix në Glendale Arizona, ku stadiumi prezantoi TS duke vendosur rekordin e frekuentimit në të gjithë kohët. Menaxhimi në stadiumin MetLife në East Rutherford NJ dhe në stadiumin Gillette në Foxborough Mass, treguan publikisht se TS ishte artistja e parë femër që mundi të performojë tre netë rresht në këto stadiume. Gjithashtu artistja e parë femër që performoi dy data të njëpasnjëshme në Croke Park, Irlandë. Detajet dhe faktet lidhur me këtë produkt do të shpallen përmes një web-faqe të veçantë.

·       Special web site


Produktet e serisë instax janë përdorur gjerësisht në të gjithë botën që nga lançimi i parë në 1998, dhe dërgesat kumulative që kanë tejkaluar 30 milionë njësi anembanë globit. Fujifilm do të vazhdojë të përhapë sistemin e fotografive të çastit "instax", i cili u lejon të gjithëve "të gëzojnë printimin e fotove ne çast", në mbarë botën.

1. Emri i produktit
     (1) Kamera e menjëhershme "instax SQUARE SQ6" Edicioni Taylor Swift
     (2) Filmi me format katror "instax SQUARE Film" Edicioni i Taylor Swift

2. Data e lëshimit
     Planifikuar për të dalë në shitje më 20 tetor 2018

3. Çmimi
     Çmimi i hapur

4. Specifikimet kryesore

(1) "instax SQUARE SQ6" Edicioni i Taylor Swift

Filmi: Fujifilm Instant Film "instax SQUARE Film" (në dispozicion veç e veç)
Lentja: Lente e tërthortë, 2 përbërës, 2 elemente, f = 65.75 mm, 1: 12.6
Gjetës i kërkimit: Inverted Galilean finder, 0.4 x, me vend të synuar
Fokusimi Komandimi: me 3 rreshta të motorizuar (0,3 m - 0,5 m / 1,6 ft, 0,5 m - 2 m / 1,6 ft - 6,6 ft, 2 m / 6,6 ft dhe më tej)
Modaliteti: Makro (0.3 m - 0.5 m / 1.6 ft)
                Normal Mode (0.5m - 2 m / 1.6 ft - 6.6 ft)
Modaliteti i Peizazhit (2 m / 6.6 ft dhe më gjerë)
Shutter Release: Programuar lirimin e diafragmës elektronike, 1.6 sec - 1/400 sek.
Kontrolli i ekspozimit: Automatik, Gama e ndërprerjes (ISO 800): LV 5 - LV 15.5,
Kompensimi i ekspozimit: ± 2/3 EV
Filmi që ushqehet automatikisht
Koha e zhvillimit të filmit: Përafërsisht 90 sekonda (ndryshon në varësi të temperaturës së ambientit)
Modaliteti i blicit në makro: Blici elektrik i integruar automatik, me ndriçim të ulët
Në një regjim tjetër përveç regjimit Makro: Gjithmonë ndizet
Koha e tarifimit: 0.2 sec - 7 sek (duke përdorur një bateri të re), tregues i ngarkimit të blloqeve,
Gama e efektshme e llambës së blicit: 0.3 m - 2.7 m / 1 ft - 8.9 ft.
Vetë-Timer: Kontrolluar në mënyrë elektronike, përafërsisht. Vonesa 10 sekondë, Mund të ndalet në mes të afatit
Modaliteti i xhirimit të ekranit: LED (Auto, Selfie, Makro, Peizazh, Ekspozim i dyfishtë), Rregullim i ndriçimit, Ndalimi i blloqeve,
Furnizimi me energji: Dy bateri litiumi CR2 / DL CR2
Kapaciteti: Përafërsisht 30 paketa filmash SQUARE 10 paketë me bateri litium CR2 / DL CR2 të reja
Të tjera: Dritare e konfirmimit të filmit, foleja me dhëmbë (trekëmbëshi i shitur veçmas)
Përmasat dhe Pesha: 118.7 mm x 128.1 mm x 58.1 mm / 4.7 inç x 5.0 inç x 2.3 inç (duke mos përfshirë shpërthimet) / 393 g / 13.9 oz. (pa bateri, rrip, dhe paketë filmash)
Aksesorët: Dy bateri litium CR2 / DL CR2, rrip origjinal i Taylor Swift, tre filtra flash, rasti origjinal i filmit Taylor Swift

* Specifikimet mund të ndryshojnë për përmirësim.

(2) "instax SQUARE Film" Edicioni i Taylor Swift
     Madhësia e ekranit: 62mm x 62mm (L x W)
     Madhësia e filmit: 86mm x 72mm (L x W)

Rreth Taylor Swift
Albumi i ri nga Taylor Swift ishte më i suksesshmi, me reputacion, konsideruar si albumi më i shitur i 2017-ës dhe #1 në mbi 111 vende në listat e shitjeve pas lançimit në iTunes. Me gati 1.3 milionë albume të shitura në një periudhë shtatë-ditore, Taylor është e vetmja artiste në histori që ka katër albume të njëpasnjëshme të shitura, në më shumë se një milion kopje që në javën e lançimit (Speak Now, RED 2012, reputacioni i vitit 2014 dhe 2017).

Albumi i parë i Taylor, "Shikoni çfarë më keni bërë mua", thyen rekorde të shumta brënda disa orëve nga prezantimi I tij. Me mbi 10 milionë klikime, ajo ishte kënga më e transmetuar në një periudhë njëditore, videoja për " Shikoni çfarë më keni bërë mua " thyen rekordin me mbi 19 milionë shikime, ndërsa videoja muzikore shkatërroi origjinalin shikuar (28 milion) rekord me 43,2 milion shikime në vetëm 24 orë. "Delicate" është tashmë # 1 në Hot AC.

Taylor është aktualisht duke perhapur reputacionin e saj në Stadium Tour. Përfshin 36 qytete në shtatë vende dhe katër kontinente në shtatë muaj në vitin 2018. Është turneu i vitit 2018. "Reputacioni i Taylor Swift është 'Tour It's Finest Yet', tha Rolling Stone. Të dy Guardian dhe Metro e quajtën "Një Triumf", ndërsa Los Angeles Times tha, "Swift dha një klasë master në përdorimin konstruktiv të teknologjisë moderne që i lejoi të krijonte dhe ushqente një lidhje jashtëzakonisht të fuqishme me një audiencë masive".

Taylor është fituese dhjetë herë i GRAMMY, këngëtare, kompozitore, muzikante dhe producente. Ajo është personi më i ri në histori për të fituar nderin më të lartë të industrisë muzikore, Çmimin GRAMMY për albumin e vitit dhe ajo është e para artiste femër solo për të fituar këtë çmim prestigjioz dy herë. Rolling Stone e renditi Taylor si një nga 100 Këngëtarët më të mëdha të të gjitha kohërave. Koha e revistës paraqiti Taylor në vitin 2017, personin saj të famshëm si Person i Vitit, dhe e quajti atë një nga 100 njerëzit më influencues në botë dhe një nga tetë kandidatët për personi I vitit 2014. Fituese e çmimit britanik dhe Emmy, Taylor është per Billboard më e reja ndonjëherë si Gruaja e Vitit dhe e vetmja artiste që i është dhënë ky nder dy herë.

Reputacioni I TAYLOR SWIFT & STADIUM TOUR ka filluar më 8 maj 2018 në Glendale, Arizona. Si një sponsor global i turneut, FUJIFILM Corporation ka tejcuar apelin e aparateve te tij instax për audiencat anembanë botës përmes kabinave të përvojës instax dhe aktiviteteve promovuese digjitale në vendet e koncerteve. Fujifilm gjithashtu do të prezantojë sponsorizimin e “këmbës japoneze” të konfirmuar kohët e fundit, të vendosur të zhvillohet në Tokio më 20 dhe 21 nëntor të titulluar zyrtarisht TAYLOR SWIFT reputacionin STADIUM TOUR në Japoni të paraqitur nga FUJIFILM instax, me mysafirin special Charli XCX.

Qëndroni të sintonizuar me turin e TaylorSwift.com për të percjelle informacionin e mëtejshëm kur bëhet i disponueshëm aparati.
https://www.taylorswift.com/

 

Për pyetje për informata per këtë publikim, kontaktoni:

Kontakt i medias: Korporata FUJIFILM
Divizioni i Komunikimeve Korporative
TEL: + 81-3-6271-2000

Kontakti i Klientit:
Ju lutemi të kontaktoni zyrën tuaj më të afërt të Fujifilm.
Për informacion mbi degët dhe shpërndarësit e Fujifilm, ju lutemi të kontaktoni URL-në e mëposhtme.
http://www.fujifilm.com/worldwide/

Topics:
  • Photo Imaging