Slovensko

Rekordních devět ocenění Red Dot Design Award pro produkty Fujifilm

bezzrcadlovka prémiové třídy FUJIFILM X-Pro2 a fotoaparát pro instantní fotografii instax mini 70

30.03.2016

Společnost FUJIFILM (předseda: Shigehiro Nakajima) s hrdostí oznamuje, že rekordních devět produktů společnosti, včetně bezzrcadlovky prémiové třídy FUJIFILM X-Pro2 a fotoaparátu pro instantní fotografii instax mini 70, získalo ocenění Red Dot Design Award 2016. Red Dot Design Award je mezinárodní soutěž, ve které jsou produkty oceňovány z hlediska designu.

Její historie sahá do roku 1955, organizátorem je Design Zentrum Nordrhein Westfalen se sídlem v německém Essenu. Porota soutěže hodnotí produkty, které byly uvedeny na trh během posledních dvou let. Kritérií hodnocení je devět, je to mimo jiné míra inovace, funkčnost, ergonomie, ohleduplnost k životnímu prostředí a odolnost. Společně s "iF Design Award" (Německo) a "International Design Excellence Awards – IDEA" (USA) patří k nejprestižnějším oceněním ve světovém designu.

Skutečnost, že ocenění Red Dot Design Award obdrželo tak mnoho produktů společnosti Fujifilm z velkého počtu přihlášených produktů z celého světa, je pro společnost motivací do další práce nad zdokonalováním sortimentu.


<Devět produktů oceněných Red Dot Design Award>


■ Bezzrcadlovka prémiové třídy FUJIFILM X-Pro2
X-Pro2 je bezzrcadlovka prémiové třídy s klasickým designem, ve které byly kromě těla vyrobeného ze slitiny hořčíku a hliníkových ovládacích prvků známých z dřívějšího modelu X-Pro1 použity další prvky usnadňující obsluhu. Nový snímač APS-C X-TransTM CMOS III*1 (24,3 MPix bez optického antialiasingového filtru) v kombinaci s mimořádně výkonným obrazovým procesorem X-Processor Pro zaručují maximální kvalitu obrazu a mobilitu v historii řady X. První pokročilý hybridní multifunkční hledáček na světě dovoluje uživateli přepínat mezi optickým a elektronickým hledáčkem v závislosti na podmínkách fotografování. Tělo fotoaparátu bylo navrženo za účelem zajištění snadné obsluhy. Proto byl na horní části umístěn ovládací prvek nastavení expoziční doby s integrovaným mechanismem volby citlivosti ISO, v zadní části pak byla umístěna páčka zaostření, která umožňuje okamžité nastavení bodu zaostření.

 • *1 X-Trans je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti FUJIFILM Corporation.


■ Kompaktní digitální fotoaparát prémiové třídy FUJIFILM X70
X70 je kompaktní fotoaparát prémiové třídy vybavený APS-C snímačem X-TransTM CMOS II, nově vyvinutým, ultratenkým širokoúhlým objektivem FUJINON 18,5 mm*2 a malým, kovovým tělem, které váží pouhých 340 g*3. Přístroj i přes kapesní rozměry zaručuje kvalitu obrazu, na kterou jsme zvyklí u jiných produktů značky Fujifilm. Na těle objektivu byl umístěn kovový clonový kroužek a ovládací kroužek, které umožňují plnohodnotné fotografování v manuálním režimu. Tento model byl navíc vybaven mj. dotykovým LCD displejem, výklopným o 180 stupňů, a ovládacími knoflíky. Fotoaparát nabízí rychlý autofokus s reakční dobou až 0,1 s*4. Uživatel si navíc může vybrat z rozsáhlé nabídky volitelného příslušenství.

 • ** Ekvivalent formátu 35 mm: 28 mm.
 • *** Včetně akumulátoru a paměťové karty.
 • *4 Údaje získané v souladu s pokyny CIPA v režimu vysokého výkonu s použitím vnitřních metod měření.


■ Digitální bezzrcadlovka FUJIFILM X-T10
X-T10 je lehká a kompaktní digitální bezzrcadlovka, která nabízí systém autofokusu, jež dokonale zachycuje pohybující se objekty, nejkratší zpoždění displeje na světě, které činí jen 0,005 s*5, velký elektronický hledáček se součinitelem zvětšení 0,62x*6 a vestavěný blesk. Fotoaparát vrací radost z „fotografování pomocí hledáčku“ v různých podmínkách jak v interiéru, tak ve venkovním prostředí. Použití ovládacího knoflíku nastavení expoziční doby, ovládacího knoflíku kompenzace expozice a clonového kroužku na těle objektivu umožňuje intuitivní práci v manuálním režimu, která je synonymem řady X. Díky přidání páčky pro přepínání automatického režimu lze rychlým pohybem zapnout režim Auto. To znamená, že tento model je současně kompaktní a plně funkční, proto odpovídá potřebám široké skupiny uživatelů – od začátečníků po profesionální fotografy.

 • *5 Zpoždění mezi skutečným pohybem fotografovaných objektů a jejich zobrazením v hledáčku činí jen 0,005 s, což je podle údajů společnosti Fujifilm světový rekord (stav k 30. březnu 2016).
 • *6 Poměr velikosti objektu zobrazeného v hledáčku a velikosti téhož objektu viděného lidským okem. Součinitel činí 0,62x při použití objektivu s ohniskovou vzdáleností 50 mm (ekvivalent formátu 35 mm) nastaveného na nekonečno s dioptrickou korekcí -1,0 m-1.


■ Digitální bezzrcadlovka FUJIFILM X-A2
X-A2 je digitální bezzrcadlovka pro začátečníky vybavená snímačem APS-C CMOS, výkonným objektivem FUJINON, jedinečným obrazovým procesorem, má kompaktní lehké tělo a nabízí maximální kvalitu obrazu a snadnou obsluhu. Objektiv umožňuje pořizování snímků zblízka s minimální pracovní vzdáleností jen 15 cm*7, což uvítají zejména fotografové potravin. Po otočení nového LCD displeje, výklopného o 175 stupňů, se režim autofokusu automaticky přepne na autofokus s detekcí oka. Díky tomu můžeme pořídit vysoce kvalitní autoportréty se zaostřením na očích. Podpora Wi-Fi umožňuje snadný a rychlý přenos souborů do chytrého telefonu nebo tabletu. Všechna ovládací kolečka a funkční tlačítka jsou umístěna na pravé straně těla, takže je můžeme rychle a pohodlně obsluhovat jednou rukou.

 • *7 Platí pro širokoúhlý režim. Minimální ohnisková vzdálenost od snímače činí 15 cm. Fotografovat můžeme předměty, které se nacházejí v minimální vzdálenosti asi 7 cm od přední hrany objektivu.


■ Digitální bezzrcadlovka FUJIFILM X-E2S
X-E2S je digitální bezzrcadlovka vybavená analogovými ovládacími prvky, které zušlechťují jeho vnější vzhled navazující na tradiční design předcházejícího modelu FUJIFILM X-E1. Tělo z hořčíkové slitiny je pevné a zároveň lehké. Maximální kvalitu obrazu zaručuje APS-C snímač X-TransTM CMOS II (16,3 MPix bez optického antialiasingového filtru) v kombinaci s obrazovým procesorem EXR II. Fotoaparát nabízí nejen nový systém autofokusu, ale také nejkratší zpoždění displeje na světě, které činí jen 0,005 s*5 a velký elektronický hledáček se součinitelem zvětšení 0,62x*6. Fotografování s elektronickým hledáčkem pak nepředstavuje žádný problém. Intuitivní obsluha ovládacích prvků vyrobených z nejlepších materiálů s povrchovou strukturou ve spojení s lehkým, mobilním tělem zaručuje uživateli radost z fotografování a vyhovuje jeho potřebám.


■ Výměnné objektivy FUJINON XF 16-55 mm F2,8 R LM WR a XF 50-140 mm F2,8 R LM OIS WR
Jedná se o dva objektivy s velkým průměrem s bajonetem X určené pro fotoaparáty z řady Fujifilm X s výměnnou optikou. Nabízí ohniskovou vzdálenost od 16 do 140 mm se stálou širokou clonou f2,8. Pokročilá optika omezuje na minimum různé optické aberace, zajišťuje ostrý obraz na celé ploše záběru v celém rozsahu přiblížení a současně umožňuje docílení krásného bokeh efektu. Konstrukce odolná vůči povětrnostním podmínkám, prachu a nízké teplotě byla spojena s nejnovějšími technologiemi, jako je lineární motor, který zaručuje rychlou, přesnou a tichou práci autofokusu, jeden z nejmodernějších mechanismů stabilizace obrazu své třídy a plášť Nano GI (Gradient Index)*8. O intuitivní a bezproblémovou obsluhu dále pečuje clonový kroužek se stupnicí nastavení clony umístěnou na těle objektivu.

 • *8 Technologie tváření povrchu objektivu s nepravidelnou nanostrukturou, která snižuje úroveň odrazu na povrchu.


■ Digitální fotoaparát FinePix XP90
XP90 je digitální fotoaparát s pevnou konstrukcí, který splňuje požadavky normy IP68 pro odolnost vůči vodě a prachu*9. Je mimo jiné vodotěsný do hloubky 15 m, odolá pádu z výšky až 1,75 m, mrazu do -10 °C a prachu. Je vybaven objektivem s optickým zoomem 5x, funkcí optické stabilizace obrazu a osvětlený snímač CMOS 16,4 MPix. Široký gumový návlek zaručuje lepší úchop během fotografování pod širým nebem. Stylové, hladké tělo chrání fotoaparát před prachem a usnadňuje čištění. V zadní části fotoaparátu je umístěn velký, 3“ LCD displej. Časosběrná funkce umožňuje tvorbu časosběrného videa skládajícího se z řady snímků zaznamenaných v odstupech. Podpora Wi-Fi sítě umožňuje pohodlnou synchronizaci fotoaparátu s chytrým telefonem.

 • *9 Pokyny pro odolnost vůči vodě a prachu byly vypracovány IEC (International Electrotechnical Commission).


■ Kompaktní digitální fotoaparát prémiové třídy FUJIFILM XQ2
XQ2 je vybaven mimo jiné 2/3“ snímačem X-TransTM CMOS II, rychlým objektivem f1,8, 4x optickým zoomem a širokoúhlým režimem 25 mm, to vše v lehkém, stylovém a kompaktním těle, které váží jen 206 g*10. Fotoaparát nabízí uživateli minimalistický, rafinovaný design, opravdovou radost z fotografování, snadnou obsluhu a spokojenost s tím, že má k dispozici kompaktní fotoaparát prémiové třídy. Vidíme u něj luxusní design svého předchůdce, modelu XQ1. Na základě tržní poptávky je fotoaparát dostupný nejen v oblíbené, elegantní černé barvě, ale také ve dvou dalších vkusných variantách: stříbrně černé a stříbrně bílé. V tomto modelu byly také zdokonaleny fotografické funkce, mj. výkon autofokusu.

 • *10 Včetně akumulátoru a paměťové karty.


■ Fotoaparát pro instantní fotografii instax mini 70
Instax mini 70 je celosvětově populární fotoaparát pro instantní fotografii, který umožňuje okamžité vyvolání fotografií velikosti kreditní karty. Díky světlým barvám těla a modernímu, minimalistickému designu je skvělým módním doplňkem jak pro muže, tak pro ženy. Fotoaparát se osvědčuje v různých podmínkách fotografování. Má k dispozici mj. režim doplňkového blesku, ve kterém po stisknutí spouště zachytí objekt i pozadí v jasném, přirozeném světle, a také režim selfie určený pro pořizování autoportrétů.

Najnovšie správy:
 • Digital Cameras
 • Photo Imaging